DUYURU

Kalite Politikamız
Bireysel Hizmetler
Kurumsal Hizmetler

TCMB ALIŞ SATIŞ
  USD  <title&  Sayfa Goru
  EURO  <title&  Sayfa Goru
  GBP   Not Found

 </title&g

 

ses3

 KÜLTÜR     TURLARI

ÇANAKKALE-ASSOS-AYVALIK-TRUVA (2 gece 3 gün)

*Gelibolu, Çanakkale, Truva Antik Kenti, Truva Atı, Behramkale, Cunda Adası, Sarımsaklı Plajı, Şeytan Sofrası,

KAPADOKYA (2 gece 3 gün)

*Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Avanos, Çavuşin, Derinkuyu, Ihlara, Hacıbektaş-ı veli

AMASYA – ÇORUM - TOKAT (2 gece 3 gün)

*Hazeranlar konağı, Mumya müzesi, Ferhat ile Şirin, Kaya mezarları, Yazılıkaya, Hattuşa, Alacahöyük, Ballıca mağarası

PAMUKKALE ( 2 gece 3 gün )

*Hierapolis antik kenti, Stadyum müze, Termal havuz, Travertenler, Afrodisa antik kenti, Laodikya antik kenti, Buldan kasabası

GİZEMLİ LİKYA (6 gece 7gün)

*Saklı Kent, Ölüdeniz, Dalyan, Kekova, Oniki adalar Tekne Turu, Yedi Adalar Tekne Turu,  Kaya köy, İstuzu Plajı

GİZEMLİ LİKYA (3 gece 4 gün)

Ölüdeniz, kaya köy, Fethiye, Saklıkent, yaka park, tlos antik kenti, xantos, Patara, dalyan, Kaunos kral mezarları, çamur banyosu, caretta caretta, iztuzu plajı, göcek

İONYA TURU (2 gece 3 gün)

Efes antik kenti, Meryem ana, şirince, Priene, Milet, didim

AYVALIK ÇEŞME (2 gece 3 gün)

Sarımsaklı plajı, şeytan sofrası, cunda adası, Eski Rum evleri, çeşme kalesi, çarşı, çeşme teke turu

BÜYÜK BATI KARADENİZ (3 gece 4 gün)

*Sinop, Hamsilos Fiyordu, Kastamonu, Ilgaz, Safranbolu, Amasra, Bartın, Abant

KARADENİZ TURU(8 gece 9 gün)

*Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin(Sarp Sınır Kapısı,

DOĞU KARADENİZ - DOĞU ANADOLU(8 gece 9 gün)

*Samsun, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Tortum, Ağrı, Van, Erzurum, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum

GAP TURU(7 gece 8 gün)

*Antakya, Urfa, Antep, Mardin, Nemrut, Mersin

 AMASYA & HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞA TURU
AMASYA - ÇORUM - ALACAHÖYÜK - HATTUŞA - YAZILIKAYA
BALLICA MAĞARASI
1. GÜN:
Akşam belirlenen yer ve saatte hareketle Çorum üzerinden Amasya’ya gece
yolcuğu yapıyoruz.
2. GÜN:
Sabah yolda alacağımız serbest sabah kahvaltısı sonrası Amasya’ daki otelimize varış. Otelimize yerleşme ve serbest zaman sonrası belirtilen saatte hareketle Şehzadeler şehri olarak bilinen ve Yeşilırmak kenarına kurulmuş Amasya’ da Pontus Kral Mezarları, Yeşilırmak boyunca uzanan Cumbalı Evleri, Hazeranlar Konağı, Gök Medrese, Burmalı Minare, Beyazıt Camii ve Külliyesi, zamanında müzikle hastaların tedavi edildiği ve şu anda konservatuar olarak kullanılan Darüşşifa, Amasya ve Mumyalar Müzesi, Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanalları gezilerimizi takiben otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde,
4. GÜN:
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tokat ilimizin ilçesi Turhal’ da Dünya’ nın gezilebilen en büyük mağaralarından biri olma özelliğini taşıyan, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Ballıca Mağarasındaki gezimizi tamamladıktan sonra tokat merkezine geliyoruz. Burada tokat kalesi, yazmacılar hanı, tokat müzesini ve Yeşilırmak üzerindeki 670 yıllık tarihi köprüyü gördükten sonra akşam saatlerinde Amasya’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
3. GÜN:
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Çorum’ a varış. Şehir turumuzda; Saat Kulesi ve leblebi alışverişimiz sonrasında Hititler’ in en önemli yerleşim yeri olan Alacahöyük’ de Sfenksli Kapı, Tapınaklar ve yerleşim yerlerini gezdikten sonra Hititler’ in başkenti Hattuşaş’ da Büyük Tapınak, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Yer Kapı, Kral Kapısı gezimizin ardından, Yazılıkaya Tapınağında doğal kayalar üzerine yapılmış Tanrı Kabartmalarını görüp, Halı ve Kilim Atölyesinde vereceğimiz moladan sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde İstanbul’A ulaşıyor ve bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

AYVALIK – ASSOS TURU AYVALIK - CUNDA ADASI - BERGAMA - ASSOS - TRUVA
1. GÜN
22.00 Bakırköy Regata Otoparkı, 23.00 Dolmabahçe Saat Kulesi otoparkı, 24.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından hareketle Bursa, Balıkesir, Burhaniye, güzergahından Ayvalık’ a doğru yol alıyoruz.
2. GÜN
Sabah saatlerinde yolda alacağımız kahvaltı sonrasında otelimize varış. Odalarımıza yerleşme ve verilen serbest zamanın ardından belirtilen saatte hareket ile Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı Cunda Adası’nda eski evlerin nostaljik mimarisi altında yürüyüp, Taksiyarhis Kilisesi ve Kordon Gezileri sonrasında deniz kenarında balıkçı restoranlarında öğle yemeğimizi yedikten sonra tarihi taş kahvede çay - kahve molasının ardından yöreye özgü zeytinyağı, sabun ve zeytinden yapılan ürünlerin tanıtılacağı zeytin yağı fabrikasında alışveriş imkanı. Gezimizi takiben Ayvalık Şehir Turu sonrasında Ayvalık’ın ünlü tepesi Şeytan Sofrası’na varıyoruz. Buradaki eşsiz manzara karşısında güneşin batışını seyrederek günümüzü tamamlıyoruz. Buradan hareketle otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama
3. GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte hareket ile Bergama ilçesinde Kartal Yuvası şeklindeki Bergama Antik Kenti (Pergamon), Akropol , Traian Tapınağı , Dionysos , Antik Tiyatro ve Tanrılara adakların sunulduğu Zeus Altarı (sunak), Akropol Yolundaki Kuleleri görerek Bergama‘ nın içindeki Kızıl Avlu (Serapis Tapınağı) görüldükten sonra şehir turumuzu tamamlayıp zamanında su sesi ile hastaların tedavi edildiği Asklepion ve yeni keşfedilmiş antik çağda termal sular ile hamamlarda insanlara şifa dağıtan hastaların tedavi olduğu Allianoi Antik Kenti gezilerimiz sonrasında; Bölgenin meşhur taşlarından yapılan hediyelik eşyaların sergilendiği Onyx Atölyesi ve Yöreye özgü Halı ve Kilim Atölyesi görüldükten sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4. GÜN
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak, Assos ’ a hareket Behram Köyü içerisindeki, Aristo’ nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Psikoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol , Athena Tapınağı , Surlar , Sarnıçlar , Banyo Odaları , Anadolu’ nun en etkileyici Nekropol ’ ünün gezilmesinin ardından Assos Köyü içinde tadına doyum olmaz balık lokantalarında öğle yemeği sonrasında verilen serbest zamanın ardından belirtilen saatte hareket ile tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troya) Antik Kentine varış. 5000 yıllık tarihe sahip, 9 kez yakılıp - yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan Antik şehirde; içiçe geçmiş surları, rampalı kapıları, sunak, hamam, tiyatro, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra Çanakkale’ ye doğru yol alıyoruz. Yol üstünde Çimenlik Kalesini ve Kilitbahiri panoramik olarak görüyor ve Çanakkale’ den feribot ile Eceabat’ a geçip Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul’ a varıyor ve siz değerli misafirlerimize başka bir Seçkin Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

BATI KARADENİZ TURU  AMASRA - SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ – ABANT
1. Gün
07.00 Bakırköy Regata Otoparkı, 07.30 Dolmabahçe Saat Kulesi otoparkı, 08.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından hareket ile Adapazarı, Bolu güzergâhından Abant Gölü’ ne varış. Abant Gölü kenarında verilen mola sonrasında Gerede, Karabük üzerinden Safranbolu’ ya varıyoruz. Safranbolu bölgesinde göçebe Yörüklerin ve Bektaşilerin yaşadığı Yörük Köyü’ nde eski Çamaşırhane, Sipahiler Konağı, Köy Pazarı gezilerinden sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2. Gün
Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası hareketle Safranbolu’ yu keşfetmek üzere geziyoruz. Rum ve Türk Mahallelerinin panoramik seyri, Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Mümtazlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, öğle yemeği, Arastacılar Çarşısı, meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi gezileri sonrasında Safranbolu halkının yazlık olarak kullandığı bağlara çıkıyoruz. Burada eski su değirmeni ve merhabası yanında kahvehanesine gidip bir bardak yorgunluk çayımızı içiyor ve ardından otelimize dönüyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. Gün
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası hareketle Amasra’ ya varış. Amasra’ nın girişinde bulunan Bakacak Tepesinden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya’ nın Gözleri) ” dediği Amasra’ nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde Amasra’nın nefis balığı ve 16 çeşit malzemeden oluşan salatasından tatma fırsatı buluyoruz. Amasra koylarında yapacağımız tekne turu sonrası Bu güzel ilçeden ayrılırken arkeoloji müzesine uğruyor ve ardından Devrek’e baston yapım atölyesine gidiyoruz. Burada bir ağaç parçasının hünerli ellerde nasıl şekillendiğini ve bazen bir aksesuar bazen de bir can yoldaşı olan ayrı ayrı güzellikteki bastonların yapımını görüyoruz. Sonrasında Mengen, Bolu, Adapazarı, İzmit güzergâhından İstanbul’ a ulaşıyor ve bir başka Seçkin Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

GÖKÇEADA TURU KEFALOS – KALEKÖY - YILDIZ KOYU - KUZU LİMANI - TEPEKÖY
1.GÜN
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi 23.00 Dolmabahçe Saat Kulesi otoparkı ,24.00 Bakırköy Regata Otoparkından hareketle Tekirdağ, Malkara, Keşan, Gelibolu, Eceabat üzerinden Gökçeada’ya gece yolculuğu yapıyoruz.
2.GÜN
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı molasından sonra Eceabat’a varış ve Kaba tepe Limanı’ndan feribotla Gökçeada’ya hareket. Otele yerleşme ve kısa bir dinlenme molası sonrası Gökçeada’nın şirin köylerinden Kaleköy’e ulaşıyoruz. Köyün otantik ortamının gezilmesi ve Kefalos Aydıncıkta kısa bir dinlenme molası sonrası Bademli Köyü’nde öğle yemeğimizi serbest olarak alıyor, köyün ünlü şaraplarının tadına bakıyoruz. Ardından otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.
3.GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından adanın en temiz koylarından Yıldız Koyu’nda kısa bir dinlenme ve çay molası sonrası bir zamanlar 2000 hanesi, sineması ve iki kilisesi bulunan, adanın en büyük köyü olan Dere köy’e gidiyoruz. Rum köyünün tertemiz sokaklarında köy ürünleri alışverişi için verilecek serbest zamanın ardından Tepe köy’e hareket ediyoruz. Köyün ünlü şaraplarından tadıp satın alma fırsatı buluyoruz. Daha sonra Zeytinli Köyü’ne hareket edip Madam’ın Dibek kahvelerinden tadarak yorgunluğumuzu üzerimizden atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Kuzu Limanı’na hareket ediyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından akşamüzeri feribotla Karatepe’ye geçiyoruz ve akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

İONYA TURU
EFES-MERYEM ANA EVİ-ŞİRİNCE- ÇEŞME - SARDİS ANTİK ŞEHRİ
1. GÜN
22.00 Bakırköy Regata Otoparkı, 23.00 Dolmabahçe Saat Kulesi otoparkı, 24.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından hareketle Yalova, Bursa, Manisa, İzmir üzerinden Mordoğan’a yolculuk.
2.GÜN
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Çeşme’ye varıyoruz. Otelde kısa bir dinlenme molasının ardından Çeşme’de geziyoruz.Serbest olarak alınan öğle yemeğimizin ardından Çeşme Kalesi,Ilıca ,Şehir Merkezi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.Alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından otele dönüş.Akşam yemeği ve konaklama.
3. GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra bütün dinlerce kutsal kabul edilen Meryem Ana Evi’ni ziyaret etmek için Selçuk’a hareket ediyor ve Bülbül Dağı’na çıkıyoruz ve anahtar deliği şeklinde yapılmış su kuyusu, kutsal çeşme ve Meryem Ana Evi gezilerinden sonra dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı’nın kalıntılarını, St. Jean Kilisesi’ni, Tarihi İsa bey Camini ve Selçuk Kalesi’ni görüyoruz. Ardından Panayır Dağı’nın eteklerinde kurulmuş olan ve Antik Çağın nüfus olarak en büyük ikinci kenti olan Efes Antik Kenti’ne doğru yol alıyoruz. Burada sırasıyla Odeon, Domitian, tapınağı, Hadrian kapısı, Traian çeşmesi, Celcius kütüphanesi, Aşk evi, Şehir tuvaletleri, Büyük tiyatro gezilerini yaptıktan sonra eski adı çirkince olan ve günümüzde şirince diye adlandırılan Rum köyünü geziyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama için Çeşme’deki otelimize geri dönüyoruz.
4. GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra, Çeşme ’den ayrılıyoruz. İzmir, Salihli üzerinden Antik Kral Yolu’nun başlangıç yeri ve Lidya İmparatorluğu’nun başkenti Sardis Antik Kenti’nde bulunan Gymnasium, Agora, Akropol ve Anıtsal kapının gezilmesinden sonra Balıkesir, Bursa üzerinden akşam İstanbul’a varıyoruz. Bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.


                         KAPADOKYA TURU

ÜRGÜP-AVANOS-IHLARA-GÖRME-UÇ HİSAR-NARLI GÖL- DERİNKUYU-PAŞA BAĞI
HACI BEKTAŞ-I VELİ
1.GÜN
22.00 Bakırköy Regata Otoparkı, 23.00 Dolmabahçe Saat Kulesi otoparkı, 24.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından hareketle İzmit, Bolu, Ankara, Koçhisar, Aksaray üzerinden Kapadokya’ya yolculuk.
2.GÜN
Sabah yolda alınan kahvaltı sonrasında hareketle Aksaray, Nevşehir yolu üzerindeki, Selçukluların, İpek Yolu’nu korumak yolcuların ve kervanların rahat etmesi için yaptırmış olduğu Ağzıkara Han Kervansarayı, Tepesi Delik Han’ı ve Alay Han’ı görüp. Konaklama yapacağımız otelimize varıyoruz. Kapadokya’yı en güzel izleyebileceğimiz Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Ardından otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz. Öğleden sonra eski adıyla Korama diye bilinen bugünkü adıyla göreme Vadisine içinde bulunan göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için hareket ediyoruz. Müze içerisindeki Kiliseler, Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane, Şapel ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise’de göreceğimiz yerler arasında Ürgüp içinde yapacağımız tur sonrası Şarap Mahzenlerini ve Şapkalı Peribacalarına en iyi şekilde örnek olabilecek, Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği Rum Mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafa paşa’ya gidiyoruz. Ardından Onyx Taş Atölyesi’ne giderek Onyx Taşının özelliklerini ve işlenişini görüyor. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Çavuşin Ören yerini geziyoruz çok başlı Peribacalarının bulunduğu ilginç Vadi Paşabağ’da fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen Peribacalarının bulunduğu Dervent Vadisi’ni gezerek Çanak-Çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyor ve Hititler döneminden gelen El Sanatı Merkezindeki Çanak-Çömlek Atölyelerini geziyoruz. Güvercinlik Vadisi görüldükten sonra Horasan’da Dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş-i Velinin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz(ekstra).Dönüşte halı Atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuzu otelimizde noktalıyoruz. Dileyenler ile yemek sonrası yöreye özgü kuzu gecesi(Türk Gecesi)ne gidiyoruz.(ekstra)
4.GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yer Altı Şehri (Kaymaklı Yeraltı Şehri)güzergâhımız üzerinde volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü görüyor sonrasında ise 3268m yüksekliği ile Orta Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan sönmüş volkan Hasan Dağı’nın eteklerindeki Tektonik sarsıntılarla oluşan Ihlara Vadisine varıyoruz. 14km uzunluğunda 150m derinliğinde 300m genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide Ağaç altı Kilisesi, Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kiliseleri gezip Vadinin tabanından akan Melendiz Çayında bir dinlenme molası verip, İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Ankara, Bolu üzerinden yol alarak akşam saatlerde İstanbul’a varıyor ve bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle misafirlerimize veda ediyoruz.

   ÇANAKKALE TURU GELİBOLU-ÇANAKKALE-TRUVA
1.GÜN:
Sabah belirtilen yer ve saatte İstanbul’dan hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızı takiben Tekirdağ üzerinden Çanakkale savaşının geçtiği ve bir tarihin yazıldığı Gelibolu yarımadasına varış. Öğle yemeği sonrası Çanakkale savaşının dehşetini sergileyen anıtları ve siperleri gezmeye başlıyoruz. Kilit bahir Kalesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, Alçı tepe, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, gezileri sonrasında feribotla zevkli bir yolculuk sonrası Çanakkale’ye geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.
2.GÜN:
Sabah kahvaltı sonrası hareketle Homeros’un İlya da destanında bahsettiği güzeller güzeli Helâna için yapılan savaşın geçtiği Truva antik şehrine gidiyoruz. Burada şehrin içerisinde bulunan eski döneme ait kalıntıları ve Truva savaşının Akhalar tarafından kazanılmasını sağlayan antik Truva atını geziyoruz. Ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Topçulardan feribotla karşıya geçiyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyor ve bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.      FRİGYA TURU

 

 

AFYON-GÖĞER KERVANSARAYI-YAZILIKAYA-GORDİON-KÜTAHYA-AZONAİ
1.GÜN:
Akşam belirlenen yer ve saatte İstanbul’dan hareket ile İzmit, Bilecik, Bozuyuk, Kütahya,
Afyon üzerinden bölgeye yolculuk yapıyoruz.
2.GÜN:
Sabah alınan serbest kahvaltı sonrası otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenme molasının
Ardından panaromik şehir turu sonrasında Afyon Kalesi, Zafer Anıtı, Gedik Ahmet Paşa
Külliyesi ve Afyon Arkeoloji Müzesi gezilerini yapıyoruz. Afyon ve çevresinde bulunan
Tüm arkeolojik eserlerin sergilendiği müzede özellikle frigyalılardan günümüze kadar ulaşmış olan eserleri görme imkânı bulacağız. Sonrasında otele dönüş, serbest zaman, akşam yemeği ve konaklama.
3.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Gazlı göl üzerinden Frig Vadisine varıyoruz
Burada ilk olarak Döğer Kervansarayını ve Üçler Kayasını görüyoruz sonrasında Emre Gölü
Kısa bir resim molası vererek İşcehisara geçiyoruz. Doğanın milyonlarca yılda oluşturduğu
ve ikinci Kapadokya denilen bu vadideki Peribacalarını, plato ve vadileri geziyoruz.
Ardından Hititlerden beri yerleşim yeri olarak kullanılmış Kırk İnler Kaya Mağaralarını geziyoruz. Ardından Karakaya Köyü, Oluklu Pınar Köyü, Ornaş Kaya Yerleşimleri ve Sarı çayır
4.GÜN:
Mağaralarını gezip, Ayazine varıyoruz. Burada Büyük Kaya Kilisesini gezdikten sonra Ardalaş Kalesini görüyoruz. Ardından Aslanlı Kaya, Kapı Kaya, Çatalkaya ve Kırk Merdiven gezilerini yapıyoruz. Sonrasında Yazılıkaya(Midas Şehri)Kalıntıları, Yazılıkaya Anıtı, Doğankale, Volkanik kayalara oyularak yapılmış. Agazin Antik Kenti ve Kibele Kabartması gezilerini tamamlayarak otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.
5.GÜN.
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Frigya Krallığı’nın Başkenti Gordion Antik Kentine hareket ediyoruz. Yassıhöyük olarak da bilinen bu bölgede ilk durağımız Gordion Müzesi burada tunç devri eserleri, Kral Midas ile son bulan erken Frig dönemine ait eserler el yapımı çanak çömlekler, erken Frig dönemine ait demir aletler, tekstil üretim aletleri m.ö.6 - m.s.4. yüzyıla ait ithal edilmiş yunan seramiği, Helenistik Çağ ve Roma Dönemine ait malzemeler Gordion’da ele geçen mühür ve sikke örneklerini görme imkânı buluyoruz buluyoruz. daha sonra kayabaşı mozaiği,115 Tümülüs’ten biri olan 52m yüksekliğindeki Kral Midas Tümülüsü gezileri’nin ardından Kral Gordios tarafından bağlanan meşhur düğümün, Büyük İskender tarafından kesildiği Gordion antik yerleşimini geziyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
6.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kütahya il sınırlarında bulunan Çavdarhisar ilçesindeki Azonai Antik Kentine varıyoruz.Anadolu’nun en sağlam tapınağı olan Zeus Tapınağı, Antik Tiyatro, Stadyum, Sütunlu Cadde, Gymsnaisum, Anıtsal mezar gezilerinden sonra Kütahya’ya dönüyoruz.. Panaromik şehir turu ardından Germiyanoğlu Sokağı, Kale Macar Evi, Vacidiye Medresesi, Çinili Camiyi görüyoruz. Sonrasında Bozüyük, Bilecik, Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varıp, bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

MİSYA TURU
CUNDA ADASI-BERGAMA-BEHRAMKALE-KAZ DAĞLARI-TRUVA
1.GÜN:
Akşam belirlenen yer ve saatte İstanbul’dan hareket ediyor ve Eski hisardan feribotla topçulara oradan da bursa, Balıkesir, Edremit üzerinden Ayvalık’a gece yolculuğu
2.GÜN:
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası ayvalıkta bulunan otelimize varış ve serbest zaman sonrası ayvalık bölgesini gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız eski adı cunda olan ali bey adası. Adanın en eski kilisesi olan taksiryarhis ve eski taş evleri görüyoruz. Ardından kordonda yürüyüş yapıp gün batımını ve adaların eşsiz manzarasını seyretmek üzere şeytan sofrasına çıkıyoruz. Burada verilecek serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama
3.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası antik çağın en önemli kültür merkezlerinden biri olan Bergama’ya hareket ediyoruz. Burada sağlık tanrısı Asklepeion adına edilmiş olan tıp merkezi asklepionu gezdikten sonra pergamon antik kentine doğru yol alıyor ve burada akropolis, Zeus sunağı, antik tiyatro, dionisos tapınağı gezilerimizi tamamlayıp Bergama’nın ünlü halı saraylarından birini ziyaret ediyoruz. Alışveriş için serbest zaman verdikten sonra ayvalıktaki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama
4.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareketle akçayı panaromik olarak gezdikten sonra(ekstra) kaz dağları jeep safari turu yapıyoruz. Bu turumuzda 1719 metre yüksekliği ile ege kıyılarının en yüksek dağı olan antik ida dağında avcılar köyü, deli dere vadisi, ağlayan çam, şahin deresi, kanyonu, Türkmen pınarı, cennet gölü, ayı kapıları ve çoban meraları gezilerinden sonra otele dönüş akşam yemeği ve konaklama.
5.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareketle tekne turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Ayvalık’a vardıktan sonra kısa bir dinlenme ve panaromik şehir turunun ardından limandan teknemize biniyoruz. Ayvalık boğazını geçerek adalar turu ile programımıza devam ediyoruz. Ayvalık boğazı, dış liman, akvaryum, yeşil koy, gemici koy, güneş ada, balık ada, kara ada, taş ada, ve pınara ada ziyaretleri ve buralarda verilecek olan yüzme molalarının ardından limana geri dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.
6.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareketle dünyanın en ünlü destanı ilyadaya konu olmuş Truva antik şehrine varıyoruz. Burada kazı evi, tahta at, antik surlar, odeon ve tapınakların gezilmesinin ardından Behramkale’ye dönüyoruz. Deniz kenarından 330 m yükseklikteki bazalt bir kayalık üzerine kurulmuş antik şehirde athena tapınağı, surlar, sarnıç, antik tiyatro ve nekropol gezilerinden sonra tarihi köyde serbest zaman veriyoruz. Ardından antik limana inip serbest öğle yemeğimizi yedikten sonra köyün tarihi sokaklarında dolaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama
7.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareketle ayvalık bölgesinden ayrılıyor ve Edremit, Balıkesir, susurluk üzerinden antik adı apolyont gölü olan ulubat gölüne varıyoruz. Göl kanarındaki göl yazı beldesinde bulunan anıt çınar (ağlayan ağaç) antik surlar, tapınak ve tarihi evleri gezdikten sonra kısa bir dinlenme molasının ardından bursa gemlik, Yalova üzerinden akşam ilerleyen saatlerde İstanbul’a dönüş. Bir başka Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.
    PAMUKKALE TURU TRAVERTENLER - HIERAPOLIS - AFRODISIAS - BULDAN - KAKLIK MAĞARASI
1. GÜN:
Akşam belirlenen yer ve saatte İstanbul’dan hareket ediyor ve Adapazarı, Bilecik, Kütahya, Afyon üzerinden Pamukkale’ ye gece yolculuğu yapıyoruz.
2. GÜN:
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası otele varış ve serbest zamanın ardından, belirtilen saatte hareket ile Bergama Kralı’ nın eşi Hiera adına yaptırdığı Hierapolis Antik Kenti içersinde Cin Delikleri, Sütunlu Yol, Antik Tiyatro, Apollon Mabedi, Nekrapol, Travertenler gezimiz sonrasında bölgenin şifalı sularından olan Kırmızı Su(Kızıl Su) ve bütün evlerinden kaplıca suları akan Karahayıt Köyü gezilerimiz sonrası otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN:
Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile Buldan’ a varış. El dokuması bezleriyle meşhur olan Buldan ilçesinde alış-veriş imkânı. Dönemin sanat ve sanatçı merkezi olan Afrodisias Antik Kenti gezimizde; Afrodit Tapınağı, 30.000 kişilik Stadion, Hadrian Hamamları, Antik Tiyatro gibi tarihi yerleri gördükten sonra Tavas’ a geliyor yöreye özgü halıların tanıtıldığı Halı ve Kilim atölyesi gezilerimiz sonrası otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN:
Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte otelden ayrılarak, Denizli merkezine 30 km mesafede UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan, gerek oluşum ve gelişim gerekse içinde Pamukkale benzeri traverten oluşumu olan, damlataşı, sarkıt ve dikitlerle eşine rastlanmaz güzellikte olan Kaklık Mağarası gezisi ardından Dinar, Afyon, Kütahya, Bilecik, Adapazarı, İzmit güzergâhından İstanbul’ a varış. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimizi başka bir Seçkin Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz
BOLU-BEYPAZARI-GÖYNÜK TURU GÖLCÜK-ABANT GÖLÜ-MUDURNU
1.GÜN
Sabah belirlenen yer ve saatte İstanbul’dan hareket ediyoruz. Sapanca-Adapazarı üzerinden efsanevi halk ozanı Köroğlu’nun yaşadığı yer olarak bilinen 900 m rakımlı şehir merkezinde gezimize başlıyoruz. Yıldırım Beyazıt cami, taşhan orta hamam ve Köroğlu anıtını görüyoruz. Ardından bolu müzesini gezip Aladağların arasında bir doğa harikası olan cennet göl(gölcük) kıyısında serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş yapıp dinlenebilirler. Daha sonra Bolu’da bulunan otelimize dönüş, odalara yerleşme ve akşam yemeği.
2.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareketle geleneksel sivil Türk mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz, Anadolu’daki nadir yerlerden biri olan Beypazarı ilçemize varıyoruz ve burada bulunan üç katlı cumbalı, ahşap ve tuğla tarihi evleri görüp, taş sokakların içerisinde yürüyüş yapıyoruz. Türk el sanatlarının günümüze gelebilmiş nadir örneklerinden telkari gümüşçülüğü, ahşap oymacılığı ve el dokumacılığı atölyelerini gezip alışveriş yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
3.GÜN
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Abant Gölü’ne varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Mudurnu ilçemize hareket ediyoruz. Bölgenin coğrafi yapısı ve bitki örtüsünden dolayı çok sık rastladığımız Türk mimarisinin örneklerini burada gezip ardından Göynük ilçesine varıyoruz. Akşemsettin türbesi, Gazi Süleyman Paşa hamamı, Bıçakçı Ömer Dede türbesi ve Zafer Kulesi’ni gezdikten sonra Adapazarı, İzmit üzerinden İstanbul’a dönüyoruz ve bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.
DOĞU KARADENİZ TURU
SAMSUN-ORDU-TRABZON-RİZE-GİRESUN-ÇORUM-AMASYA
1.GÜN:
Akşam belirlenen yer ve saatte İstanbul’dan hareketle İzmit, Bolu, Gerede, Tosya, Merzifon üzerinden Samsuna gece yolculuğu yapıyoruz.
2.GÜN:
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Samsuna varış.19 Mayıs kenti olarak bilinen bu şehrimizde ilk olarak İlk Adım Anıtı, Çiftlik Caddesi, Atatürk Anıtı gezilerinden sonra vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa üzerinden Bolaman’a varıyoruz. Burada Türkiye’nin en eski ahşap binalarından biri olan Haznedar oğlu Konağı Kale ve Balıkçı Barınağı’nı gezip, Yason Burnu, Perşembe Güzergâhı üzerinden Orduya varıyoruz. Burada Paşa oğlu Konağı Etnografya Müzesi gezisi ardından 475m yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Doğu Karadeniz Dağları, Canik Dağları Ordu şehir merkezini kuşbakışı seyrettikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.
3.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Piraziz, Keşap, Espiye, Tirebolu, Kürtün üzerinden Torul’a varıyoruz. Minibüsler ile milyonlarca yılda oluşan oluşan sarkıtları ile görenleri büyüleyen karaca mağarasına gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında 2010m yükseklikte bulunan Trabzon’u Anadolu içlerine bağlayan Zigana geçidinde Fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Hamsi köy’ün nefis sütlacından yiyip Trabzon’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ayasofya Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Sonrasında zengin bir Rum’a ait olan Kurtuluş Savaşı sonrasında Atatürk’e hediye edilen ve mimarisi ile ilgi çeken Atatürk Köşküne çıkıyoruz. Köşk hakkında bilgi aldıktan sonra Arsin, Araklı üzerinden Uzun göl’e çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. ve çayın dalından koparılması sonrasında geçirdiği evreleri görebileceğimiz bir çay fabrikasını geziyoruz. Ardından İyidere üzerinden Rize’ye ulaşıyoruz. Rize bezi atölyesinin gezilmesi ve alışveriş sonrasında Rize’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Rize Botanik Parkına gidiyor ve burada çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında Rize’yi bir’de denizden görmek için teknemize biniyor ve Karadeniz’in hırçın sularına açılıyoruz. Deniz üzerinde kurulmuş olan balık çiftliklerini
Görüyor ve ardından otobüsümüz ile Pazar, Fındıklı, Arhavi, Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Kısa bir süre sonra buradan çıkıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

6.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında minibüsler ile hareket ediyoruz. Unesco tarafından Dünya Miras Listesine alınmış 50ekosistemden biri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerlemeye başlıyoruz. Cenevizlerden kalma tek kemerli köprüleri gördükten sonra bir tepe üzerinde kurulmuş kartal yuvasını andıran Zil Kale’yi görüyoruz.320m yükseklikten dökülen Çekçe hu Şelalesinde fotoğraf molası verip ardından Çat Vadisi üzerinden Baş Yayla’ya çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 2500-3000m yükseklikte yer alan Çiçekli Yaylaya vardığımızda ise ayaklarımızın altında bulutlar ve buzullarıyla birlikte Kaçkarların doyumsuz manzarasını seyredip dinlendikten sonra 12 ay erimeyen buzullarda yürüme fırsatı buluyoruz. Ardından Rize’deki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

7.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Of, Araklı, Arsin üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Rus Pazarının gezilmesinin ardından Altındere Milli Parkına varıyoruz. Burada minibüslerimiz ile Karadağ’ın eteklerine kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. İncil’den sahnelerin yer aldığı manastırın duvarlarındaki Freskleri, Ayazmayı, Mutfağı ve diğer odaları görüyoruz. Öğle yemeği sonrasında Trabzon’un ünlü altın ve gümüş çarşısına gidiyor ve sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

8.GÜN:
Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Vakfıkebir sonrasında Vakfıkebir, Görele, Tirebolu üzerinden Giresun’a varış. Karadeniz’deki Mille tos’lular zamanından kalma koloni merkezlerinden olan bu şirin ilimizde bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve 2260m yükseklikte bulunan manzarası ile ziyaretçilerini büyüleyen Kümbet Yaylasına çıkıyoruz.
Burada sizlere vereceğimiz serbest zaman sonrası Giresun Kalesine çıkıyoruz. Burada kurtuluş savaşının önemli şahsiyetlerinden biri olan ve Giresun’daki direnişi örgütleyen Topal Osman Anıtını göreceğiz. Sonrasında Bulancak, Piraziz, üzerinden Ordu’da yer alan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

9.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Ordudan ayrılıyor ve Ünye, Samsun üzerinden Amasya’ya ulaşıyoruz. İlk durağımız yapılan arkeolojik kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi, sonrasında İlhanlılardan kalma Mumya Müzesi gezimizi
Yapıyoruz, Ardından Gök Medrese, Beyazıd Camii’ni gezip Yeşilırmak kıyısı’nda yürüyüşümüze devam ediyoruz. Sonraki durağımız Türk ev mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hazeranlar Konağı’nı görüyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kaya Mezarları ve Amasya Kalesini bir zamanlar şehre su taşıyan kanalları, Darüşifa gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz.

10.GÜN:
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Çorum’a hareket Hititlere Başkentlik yapmış Hattuşaş Antik Kentine geliyoruz. Tarihi M.Ö.4500 yılına dayan bu Antik Kentte İlk olarak Büyük Tapınak’ı geziyoruz. Sonrasında sırasıyla Büyükkale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda,
Güney kale Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer kapı, sfenksli kapı, Aslanlı kapı’yı gezdikten sonra Tanrı Tutalya ve diğer Tanrılara inançlarını yerine getirmek için adanmış her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılıkaya’ya gidiyoruz. Sonrasında Hattuşaş’ın bir uzantısı olan Alacahöyük’te kent kalıntıları ve Müzesini gezip sonrasında İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyor ve bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.
 

              GAP TURU                                  

 

ANTAKYA-HARBİYE-YESEMEK-HALFETİ-HARRAN-MARDİN-NEMRUT DAĞI-ESHAB-I KEYHF-MERSİN-CENNET CEHENNEM-KANLI DİVANE
1.GÜN:
Akşam belirlenen yer ve saatte İstanbul’dan hareket ediyoruz. İzmit, Bolu, Ankara, Koçhisar
Aksaray, Belen Geçidi üzerinden Antakya’ya yolculuk yapıyoruz.
2.GÜN:
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası hareketle Bol kar Dağlarını ve Çukurova’yı
Baştanbaşa geçip Belen Geçidi’nde Amik Ovası’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya’ya varıyoruz. Asi Irmağı Üzerine kurulmuş olan bu şehrimizde Habib Neccar
Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan dünyanın ilk kiliselerinden biri Saint Piere Kilisesini
Ziyaret ediyoruz. Sokullu Külliyesi, geleneksel el sanatları çarşıları ve dünyanın en zengin
İkinci mozaik koleksiyonunun bulunduğu Antakya Arkeoloji Müzesini gördükten sonra
Şelaleleriyle ile ünlü eski çağlarda soyluların uğrak yeri olan Harbiye Mesire yerinde
Serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Otelimize yerleşiyoruz akşam yemeği ve konaklama.
3.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından hareketle Hitit İmparatoru 1.Sippulima zamanında
Yapılmış olan Yesemek açık hava müzesinde bulunan heykelleri gezip Kilise varıyoruz.
Burada kaçakçılar çarşısında vereceğimiz serbest alışveriş molasının ardından Güneydoğunun en gelişmiş şehri Gaziantep’e varıyoruz. Burada Zeugma Mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni, Yemeniciler Çarşısını, Bakırcılar Çarşısını ve Sedefkârların Atölyelerini görüp panoramik şehir turu yaptıktan sonra Birecik’teki kelaynak kuşlarının korunduğu çiftliğini görüyoruz. Ardından güneydoğu Anadolu’nun en güzel cennet köşelerinden biri olan halfeti’ye gidiyor ve burada tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında buradan ayrılıyor ve Akşam saatlerinde Şanlıurfa’ya varıyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. İsteyen misafirlerimize ekstra sıra gecesi.
4.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından hareketle Akçakale’ye 5km uzakta bulunan Harran Höyüğü’ne gidiyoruz. Burada Ulu Camii, İslam Üniversitesi, Sin Mabedi, Kale ve Karınca Evler gezileri ardından Urfa’ya dönüp Eyyub Peygamber Makamı, Halil Ur Rahman Gölü, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Urfa Kalesinin panaromik görüntüsünü izledikten sonra çarşıda mola veriyoruz ve ardından Mardin’e varıyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama
.

5.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından UNESCO’nun dünya miras listesine aday, taş işçiliği ile ünlü Mardin şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Duyrul Zaferan Manastırı, Latifiye Camii, İnekçiler Çarşısı, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Şehir merkezi gezilerinin ardından buradan ayrılarak Turabidin Yolunu takip ederek Midyat, Gercüş üzerinden medeniyetler beşiği denen, Dicle Nehrinin yamaçlarına kurulmuş olan Hasankeyf’e varıyoruz. Zeynel Abidin Bey Türbesi, El Rızk Camii, Ulu Camii, Küçük Saray gezilerinin ardından Diyarbakır, Siverek üzerinden Gap Projesinin can damarı olan Atatürk Baraj Gölü’ne gidiyoruz. Burada verilen kısa bir fotoğraf ve dinlenme m olasının ardından Adıyaman’a veriyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
6.GÜN:
Sabah otelden erken saatlerde hareketle 2150m yüksekliğindeki Nemrut Dağ’ına çıkıyoruz.
Vaktiyle Kommanege Krallığı’na ev sahipliği yapmış bu topraklarda efsanevi İmparator 1.Antiakos’un ölümsüzlük kazanmak için yaptırdığı 8 büyük tanrının ve kendisinin heykellerini koydurttuğu devasa tapınaklarda Gündoğumunu izleyip, terasları gezdikten sonra aşağıya inip sırasıyla Karakuş Tümülüsü, Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında 92 iri kesme taştan yapılan Cendere Köprüsünü aşağı kale denilen Arsemia Antik kenti’ni gezip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.GÜN:
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından antik adı Misis olan Şahmeran Efsanesine konu olmuş yılanlı kale’yi gezdikten sonra Ceyhan Irmağı üzerine kurulmuş olan Adana’ya varıyoruz. Burada Seyhan Baraj Gölü, Ulu Camii, Saat Kulesi gezilerinin ardından Çukurova’yı Takiben okaliptüs ağaçlarının arasından yapacağımız zevkli bir yolculukla Tarsus’a varıyoruz. Burada Tarsus Şelalesi, Kleopatra Kapısı ve Eshab-ı Keyf Mağarası gezilerinin ardından otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.
8.GÜN:
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Mersin şehir turu yapıyoruz. Cennet, Cehennem ve Kanlı Divane gezilerinin ardından Pozantı, Ankara, Bolu üzerinden akşam ilerleyen saatlerde İstanbul’a varış. Bir sonraki Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.


 

 

 

 

 

 

© Tüm Hakları Saklıdır. KMK BİLİŞİM 2008