DUYURU

Kalite Politikamız
Bireysel Hizmetler
Kurumsal Hizmetler

TCMB ALIŞ SATIŞ
  USD  <title&  Sayfa Goru
  EURO  <title&  Sayfa Goru
  GBP   Not Found

 </title&g

 

ses3

 

TEKNE TURLARI

İSTANBUL BOĞAZ TURLARI

İSTANBUL ADALAR TURLARI

 

NİŞAN-DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI

 

    

MAVİ YOLCULUK

BODRUM / GÖKOVA KÖRFEZİ / BODRUM

1.GÜN:
Bodrum Limanı'nda tekneye biniş. Tura ve tekneye ilişkin bilgiler, yolcular arası tanışma. Tercihe göre limanda ya da yakın koylardan birinde geceleme.
2.GÜN:
Kahvaltı sonrası yaklaşık 3–4 saatlik bir seyir ile Gökova körfezinin güney kıyısında etrafı yeşil çamlarla kaplı güvenli bir liman olan Çatı'ya ulaşıyoruz. Önümüzdeki birkaç günü birbirinden güzel onlarca koyun bulunduğu bu bölgede geçireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Yediadalar'da
3.GÜN:
Küfre Koyu'ndaki moladan sonra - (Küfre'de yeşil ağaçlar arasında bir yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz!) — akşam yemeği ve geceleme için Löngöz Koyu'na gidiyoruz.
4.GÜN:
Sedir (Kedrae) Adası'nı geziş. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu adanın bir diğer adı da Kleopatra Adası. Adadaki kumun Kleopatra ve Antonius için özel olarak Mısır'dan taşındığı rivayeti var. Öğle yemeği molasından sonra geceleme limanı Karacasöğüt'e varış. Buradan minibüs veya taksi ile yarım saat mesafedeki Marmaris'e gitme olanağınız var.
5.GÜN:
İlk yüzme molası Tuzla'da. Daha sonra İngiliz Limanı'na doğru yola çıkıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz savaş gemilerinin Alman gemilerinden kaçarken saklanmak için bu koyu kullanmaları nedeniyle burası İngiliz koyu olarak tanınıyor. Akşam yemeği ve geceleme civar koylarda.
6.GÜN:
Kahvaltıdan sonra körfezin kuzey sahilinde Gökova'da turkuaz renginin en belirgin olduğu Akbük'e varış. Buradaki yemek ve yüzme molasından sonra Çökertme'ye doğru yol alırken Ören (antik Keramos kenti) yakınındaki Gökova santrali ve onun devasa bacası önünden geçeceksiniz. Geceleme limanımız türküsüyle tanınan Çökertme.
7.GÜN:
Kisebükü -isteyen yine ağaçlar arasından kilise kalıntıları da olan tepeye yürüyüş yapabilir- ve Çiftlik'deki yemek ve yüzme molalarından sonra son geceleme ve veda yemeği Bodrum veya yakın koylardan birinde.
8.GÜN:
Kahvaltı sonrası Bodrum'da yattan ayrılma. Bir başka Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

MARMARİS-FETHİYE-MARMARİS

1.GÜN:
Marmaris’e varış ve tekneye katılış. Personel ile tanışma ve isterseniz şehirde bir tur atabilirsiniz. Konaklama teknede yapılacaktır.

2.GÜN:
Sabah kahvaltı ve info’dan sonra Ekinciğe doğru hareket. Burada opsiyonel turumuz
Dalyan – Caunos antik şehri (tekneden anlatılacak) ve Çamur banyosu vardır. Geceleme bu koyda olacaktır.

3.GÜN:
Turumuza sabah erkenden Fethiye’ye doğru devam ediyoruz. Geceleme Tersane koyu.

4.GÜN:
Fethiye limanına erkenden giriş. İsteğe bağlı olarak opsiyonel turumuza iştirak edebilirsiniz. Jeep safari. Jeeplerle tekneden alınış ve Tlos antik şehri -halı kooperatifi- Saklıkent (öğle yemeği) kaya köy ve ölüdeniz’de yüzme molası ve tekneye dönüş. Geceleme Fethiye Limanında.

5.GÜN:
Sabah erkenden Fethiye’den ayrılış ve Göcek koyuna doğru hareket, yüzme molası, öğle yemeği sonrası Bedri Rahmi Koyuna hareket ve geceleme Domuz adası.

6.GÜN:
Kahvaltı sonrası baba adasına hareket ve Sarı germe koyunda geceleme

7.GÜN:
Sabah erkenden Kadırga koyuna hareket, kahvaltı sonrası yüzme molaları öğlenden sonra Marmaris limanına giriş, geceleme limanda.

8.GÜN:
Kahvaltı sonrası tekneden ayrılış. Bir başka Seçkin Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

İ Ş T E G E R Ç E K T A T İ L…

Pırıl pırıl bir denizde yüzmek ... Teknede her gün çok hızlı geçiyor . Programda o gün için bir gezi programı bulunmuyor ise mavi yolculuk size gününüzü güzel geçirmek için bir çok olanak tanıyacaktır.
Sabahın erken saatleri balık avlamak için ideal saatleridir. Maske , snorkel ve paletlerle yüzerek su altı dünyasını keşfe çıkabilirsiniz. İsterseniz kürekli bot ile geziye çıkabilir veya karaya çıkarak doğayı keşif gezisi yapabilirsiniz. Teknenin bağlı bulunduğu koy, fotoğraf çekerek değerlendirebileceğiniz harika panaromik görüntü içindedir.
Bazı misafirlerimiz bir kitaba dalmış olacaklar ki , kaçınız evinizde gündüz doğa ile başbaşa harika bir ortamda kitap okuma fırsatı elde edilebilir. Oyun oynayanlar da hiç tavla ve iskambil oyununu bırakmaya niyetli değil...
Rahat güneşlenme minderlerinde , güneş tanrıçaları walkmenleri ile yatmaktadır. Lütfen yeterli sayıda güneş yağı getirmeyi unutmayın.
Uzun veya daha kısa bir yolculuktan sonra başka bir koyda yüzme olanağı bulacaksınız.
Her gün bir değişikliktir. Lütfen mavi yolculuğun asıl amacının dinlenmek ve rahatlamak olduğunu unutmayın . Spor , eğlence ve diğer aktivitelerin sadece sıkıldığınızda yapılabilecek eğlenceler olduğunu unutmayın.

K A P T A N

Ev sahibiniz ve teknedeki patron tabii ki deneyimli ve bilgili kaptanınızdır. O , tüm koyları, sığlıkları, derinlikleri avucunun içi gibi bilmektedir. Sizin güvenliğinizden sorumludur ve bu konuda çok titizdir. Hava şartlarına göre programı değiştirebilir. Lütfen kararlarına saygı gösteriniz.

A Ş Ç I V E G E M İ C İ
Ferry boat ile okyanus gezisine çıktığınızı sanmayın. Aşçınız küçük mutfağında sihirli elleri ile lezzetli yemekleri sizin için hazırlıyor.
Gemiciniz temizliğe, aşçı ve kaptana yardımcı olur. Yatakları düzeltmek onun görevi değildir.
Gezi sona erdiğinde uygun göreceğiniz bahşiş mürettebatı sevindirecektir.
T E K N E

Çam ağaçlarından yapılan , bu motorlu yelkenler eski Osmanlı Türk kıyı teknelerinden esinlenerek yapılmışlardır. Ancak son yıllarda bunlar, mavi yolculuklar için özel yapılmaktadır.

Bu tekneler maksimum 12 kişiliktir. Ve bunlar 6 çift kişilik kabinlerde kalırlar.Bu kabinler tabii bir otel odası kadar rahat olmasa da yeterli derecede yer bulunmaktadır . Tüm kabinlerin çift kişilik bir yatağı,küçük bir dolabı ve yatak altında eşya koymak için yeri vardır.Yatak çarşafı ve kişi başına birer yüz havlusu mevcuttur.Bunlar haftada bir defa değiştirilecektir Kabinler sadece uyuma amaçlı kullanılmaktadır...Asıl hayat güvertededir..

M U T F A K
Partilerde olduğu gibi teknede en çok merak edilen yer mutfaktır. Orada kaptan ile oturarak motor hakkında ve diğer tüm merak ettikleriniz hakkında muhabbet ederken , mürettebat arzu ettiğiniz içkiler size sunabilir.